DUYURULAR

29. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKATİNE !
  16 Mart 2023

29.DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKATİNE!

 

GEÇİCİ KAYITLAR 20.03 2023 TARİHİNDE AYNI GÜN MESAİ BAŞLANGICI SAAT: 08:00’DAN SAAT:17.00’A KADAR YAPILACAKTIR.

Müdürlüğümüze giriş yaptıktan sonra kayıtları alınan öğrenci adaylarımızın nizamiyeden çıkışları mümkün olmayacaktır.

 

ADAYLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERİ YANLARINDA BULUNDURACAKLARDIR

 

 • LİSANS VEYA ÖN LİSANS DİPLOMASININ ASLI VE 2 ADET A4 EBADINDA FOTOKOPİSİ, (DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ONAYLI ÖĞRENİM DURUM BELGESİ) (MEZUNİYET NOTUNU GÖSTEREN BELGE) (A3 EBADINDAKİ DİPLOMALAR A4 EBADINDA FOTOKOPİ ÇEKİLECEK) (ARKASI YAZILI DİPLOMALAR ÖN VE ARKA YÜZ AYRI AYRI FOTOKOPİ ÇEKİLECEK)
 • LİSANS VEYA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETMESİ NEDENİYLE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE ÖĞRENİM GÖRDÜKLERİ ÜNİVERSİTE/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN ONAYLANAN DİPLOMA ÖRNEĞİ İLE BİRLİKTE LİSANS/YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETTİKLERİNİ GÖSTERİR ÖĞRENCİ BELGELERİNİ 2 NÜSHA OLARAK
 • TEZ YAPAN ADAYLAR İÇİN, YAPTIKLARI TEZ KONUSUNU BELİRTEN BELGE
 • ASKERLİĞİNİ TECİL ETTİRENLER İÇİN TECİL BELGESİ VE 1 ADET FOTOKOPİSİ (E-DEVLET)
 • ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ ADAYLAR İÇİN TERHİS BELGESİNİN ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ
 • ASKERLİĞİNİ YEDEK SUBAY OLARAK YAPANLARIN YEDEK SUBAY OKULUNDAN MEZUN OLDUKLARI TARİHİ GÖSTERİR BELGE
 • ASKERLİK MUAYENESİ HİÇ YAPILMAMIŞ ADAYLARIN ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ALACAKLARI ASKERLİK DURUM BELGESİ VE 1 ADET FOTOKOPİSİ
 • ORTAOKULDA HAZIRLIK OKUNDU İSE ORTAOKUL DİPLOMA ASLI VE 2 ADET A4 EBADINDA FOTOKOPİSİNİ
 • LİSE DİPLOMASININ ASLINI VE 2 ADET A4 EBADINDA FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR. ASLI YOKSA MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALINACAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ AYRI BİR BELGEYİ VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

1- NÜFUS CÜZDANI VE FOTOKOPİSİ (2 ADET) (A4 EBADINDA HAZIRLANARAK ÜZERİNE ADAYIN CEP TELEFON NUMARASI YAZILI OLACAK)

 

2- İKAMETGÂH BELGESİ. (1 ADET) (E-DEVLET) (TAHKİKAT İŞ VE İŞLEMLERİNDE KULLANILACAĞINDAN GÜNCEL HALİ İLE DÜZENLENECEK), (EĞİTİM, İŞ VB. NEDENİYLE FARKLI İLLERDE İKAMETİ OLANLAR GÜNCELLEYECEKTİR)

 

3- VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ. (1 ADET) (AÇIKLAMALI VE TÜM AİLE BİREYLERİNİN İSİMLERİ DE BULUNACAK. AÇIKLAMA KISMI: ADRES BİLGİLERİ, İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAŞ TAHSİSİ VS. OLACAK ŞEKİLDE. ) (E-DEVLET ÇIKTISI ALIRKEN SEÇİM AŞAMASINDA NÜFUS AİLE VE KURUMA İBRAZ SEÇİLEREK MERSİN ŞEHİT ALTUĞ VERDİ POMEM YAZILARAK ÇIKTI ALINACAKTIR.)

 

4- EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANLARININ ASLI İLE EVLİLİK CÜZDANININ İLK 4 SAYFASININ FOTOKOPİSİNİ (2 NÜSHA OLARAK) GETİRECEKLERDİR.

 

5- KAN GRUBU KARTI (EHLİYET VEYA NÜFUS CÜZDANINDA YAZIYORSA FOTOKOPİLERİ YETERLİ OLACAKTIR) (1 ADET)

 

6- FOTOĞRAF – 8 ADET VESİKALIK 8 BİYOMETRİK TOPLAM 16 ADET (SON 6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ OLACAK SAKAL VE BIYIK OLMAYACAK FOTOĞRAFLARIN ARKASINA TÜKENMEZ KALEM İLE T.C.KİMLİK NO, AD SOYADI VE TELEFON NUMARASI YAZILMIŞ OLACAK VE ORTA BOY VEYA KÜÇÜK BOY ZARFA KOYULARAK ZARFIN ÜZERİNE T.C.KİMLİK NO VE AD SOYADI YAZILACAK)

 

7- SÜRÜCÜ BELGESİ FOTOKOPİSİ (OLANLAR İÇİN) (A4 EBADINDA) 1 ADET

 

8- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARININ ASLINI VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.

 

9- ADLİ SİCİL BELGESİ (1 ADET) (E-DEVLET)

 

10- DAHA ÖNCEDEN SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞMIŞ OLAN ADAYLAR SİGORTA TESCİL NUMARALARINI BELİRTEN BİR BELGE İBRAZ EDECEKLERDİR. (KURUMA İBRAZ ETMEK ÜZERE HİZMET DÖKÜMÜ BELGESİ 1 ADET)

 

11-HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE ÜYE OLMADIĞINA DAİR EK-1 DE BULUNAN FORM İNDİRİLEREK 20.03.2023 TARİHİ YAZILARAK İMZALI BİR ŞEKİLDE GETİRİLECEKTİR.( EK-1 SAYFANIN ALTINDADIR )

 

12- EK-2 DE BULUNAN 29. DÖNEM ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU İNDİRİLEREK İKİ AYRI SAYFA OLACAK ŞEKİLDE ÇIKARTILIP, BİLGİLER EL YAZISI İLE MAVİ TÜKENMEZ KALEM KULLANILARAK EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULACAK VE TARİH KISMINA 20.03.2023 YAZILARAK İMZALANMIŞ BİR ŞEKİLDE ÖN KAYIT GÜNÜ GETİRİLECEKTİR.(EK-2 SAYFANIN ALTINDADIR)

 

13- SON ALTI AY İÇERİSİNDE KULLANILAN İLAÇLARIN ECZANEDEN ÇIKTISI ALINACAKTIR. (SAĞLIK KURULU RAPORU ALDIRIRKEN İSTENECEK)

 

14- DAHA ÖNCE AMELİYAT GEÇİRENLER İLE DÜZENLİ OLARAK TEDAVİ GEREKTİREN BİR HASTALIK NEDENİYLE SÜREKLİ İLAÇ KULLANANLAR (ÖZELLİKLE PSİKİYATRİ, KALP, EPİLEPSİ, TROİD, DİYABET V.S.) GEÇİRDİKLERİ AMELİYAT VE KULLANDIKLARI İLAÇLARA İLİŞKİN İLGİLİ HASTANE VE DOKTORDAN RAPOR YA DA EPİKRİZ RAPORU TEMİN EDEREK GETİRECEKLERDİR.

 

15- TESLİM EDİLECEK OLAN EVRAKLARDA ZIMBA VE DELGEÇ KULLANILMAYACAKTIR.

 

ÖNEMLİ

 

ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA BULUNDURACAĞI MALZEMELER:

 

· KİŞİSEL EŞYALAR(BAKIM VE TEMİZLİK):

POMEM’E GELİRKEN ADAYLAR SAÇ, SAKAL, BIYIK TIRAŞLARINI OLMUŞ ŞEKİLDE GELECEKLERDİR.

ADAY ÖĞRENCİLER YANLARINDA TEMİZLİK-TIRAŞ MALZEMELERİ, EL SABUNU, ŞAMPUAN, MAVİ RENKLİ TERLİK, YETERİ KADAR İÇ ÇAMAŞIRI VE YATILI OKUL İÇİN GEREKEN DİĞER EŞYALARINI GETİRECEKLERDİR.

 

· SİVİL KIYAFET:

 1. EĞİTİMLER SIRASINDA KULLANILMAK ÜZERE, SIFIR YAKA, DESENSİZ, DÜZ LACİVERT VEYA SİYAH RENKTE EN AZ 3 ADET T-SHİRT,
 2. MEVSİM ŞARTLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK RESMİ İSTİHKAKLARI KENDİLERİNE DAĞITILINCAYA KADAR GİYEBİLECEKLERİ MEVSİMLİK KIYAFET,                 ( LACİVERT VEYA SİYAH KUMAŞ PANTOLON (EN AZ 2 ADET), MAVİ GÖMLEK (EN AZ 3 ADET) VE SİYAH VEYA LACİVERT KRAVAT)
 3. TABANI DÜZ, SİYAH VEYA LACİVERT RENKLİ AYAKKABI,
 4. MEVSİM ŞARTLARINA GÖRE İHTİYAÇ DUYULABİLECEĞİNDEN KOYU RENKLİ MONT, GETİRİLECEKTİR.

 

· SPOR MALZEMESİ:

ADAYLAR BİR TAKIM EŞOFMAN (KOYU RENK SİYAH VEYA LACİVERT) VE SPOR AYAKKABISI (KOYU RENK SİYAH VEYA LACİVERT) GETİRECEKLERDİR.

(YEDEK OLARAK DA GETİRİLMESİ TAVSİYE EDİLİR)

 

· YATAKHANE KIYAFETİ:

ADAYLAR PİJAMA, TERLİK,  HAVLU,  BANYO HAVLUSU VEYA BORNOZ, İÇERİ TERLİĞİ GETİRECEKLERDİR.

ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA GETİRMEMESİ GEREKEN VE KESİNLİKLE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER:

 

· ADAYLARIN SES, GÖRÜNTÜ VE DEPOLAMA ÖZELLİĞİ OLAN CEP TELEFONU, AKILLI TELEFON (AKILLI OLMASA DAHİ İNTERNET ERİŞİMİ SAĞLAYAN TELEFON), BİLGİSAYAR, TABLET V.S, FOTOĞRAF MAKİNESİ, KAMERA VB. GİBİ ELEKTRONİK CİHAZLARI (ELEKTRİKLİ TIRAŞ MAKİNESİ HARİÇ) OKULA GETİRMELERİ YASAKTIR.

· ADAY ÖĞRENCİLERİN, HER TÜRLÜ OYUN ALETİ, ARACI VE MALZEMESİNİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GETİRMESİ YASAKTIR.

· ADAY VE YAKINLARI TARAFINDAN GETİRİLEN YA DA GÖNDERİLEN HER TÜRLÜ YİYECEK VE İÇECEK MADDELERİNİN GETİRİLMESİ YASAKTIR.

· DOKTOR RAPORU VE REÇETESİ BULUNMAYAN İLAÇLAR VE HER TÜRLÜ TIBBİ MALZEME VE BİTKİSEL İLAÇLARIN GETİRİLMESİ YASAKTIR.

· USTURA, AÇIK JİLET HER TÜRLÜ KESİCİ VE DELİCİ ALETLERİN GETİRİLMESİ YASAKTIR.

· ADAYLARIN ALYANS HARİÇ HER TÜRLÜ TAKI VE AKSESUARLARI GETİRMELERİ VE TAKMALARI YASAKTIR.

· HER TÜRLÜ SİYASİ VE İDEOLOJİK YAYIN VE MALZEMELERİNİ YANLARINDA GETİRMELERİ YASAKTIR.

 

DUYURU: 20.03.2023 PAZARTESİ GÜNÜ OTOGAR İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA YAPILACAK OLAN SERVİSİ KULLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİ ADAYLARIMIZ GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İLE (0532 336 39 63) NUMARALI TELEFONDAN İRTİBATA GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

DİKKAT: İSTENECEK YENİ BELGELER OLABİLECEĞİNDEN, LİSTE GÜNCELLENEBİLİR. BU YÜZDEN İNTERNET SİTEMİZİN SIK SIK ZİYARET EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.​


/Upload/editor/files/Siyasi Parti Üyeliği.docx

/Upload/editor/files/Öğrenci Bilgi Formu(2).xls

Haber Paylaş