DUYURULAR

28. DÖNEM POMEM ADAYLARININ DİKKATİNE
  01 Temmuz 2022

28. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKATİNE!!!

 

GEÇİCİ KAYITLAR 18.07.2022 TARİHİNDE AYNI GÜN MESAİ BAŞLANGICI SAAT: 08:00’DEN SAAT:17.00’A KADAR YAPILACAKTIR.  

Müdürlüğümüze giriş yaptıktan sonra kayıtları alınan öğrenci adaylarımızın nizamiyeden çıkışları mümkün olmayacaktır.

 

ADAYLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERİ YANLARINDA BULUNDURACAKLARDIR

 

  • LİSANS VEYA ÖN LİSANS DİPLOMASININ ASLI VE 2 ADET A4 EBADINDA FOTOKOPİSİ, (DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ONAYLI ÖĞRENİM DURUM BELGESİ ) (MEZUNİYET NOTUNU GÖSTEREN BELGE)
  • LİSANS VEYA YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETMESİ NEDENİYLE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE ÖĞRENİM GÖRDÜKLERİ ÜNİVERSİTE/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN ONAYLANAN DİPLOMA ÖRNEĞİ İLE BİRLİKTE LİSANS/YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETTİKLERİNİ GÖSTERİR ÖĞRENCİ BELGELERİNİ 2 NÜSHA OLARAK GETİRECEKLERDİR.
  • ASKERLİĞİNİ TECİL ETTİRENLER İÇİN TECİL BELGESİ VE 1 ADET FOTOKOPİSİ (E-DEVLET)
  • ASKERLİĞİNİ YAPMIŞ ADAYLAR İÇİN TERHİS BELGESİNİN ASLI VE 2 ADET FOTOKOPİSİ
  • ASKERLİK MUAYENESİ HİÇ YAPILMAMIŞ ADAYLARIN ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ALACAKLARI ASKERLİK DURUM BELGESİ VE 1 ADET FOTOKOPİSİ
  • ORTAOKULDA HAZIRLIK OKUNDU İSE ORTAOKUL DİPLOMA ASLI VE 2 ADET A4 EBADINDA FOTOKOPİSİNİ
  • LİSE DİPLOMASININ ASLINI VE 2 ADET A4 EBADINDA FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR. ASLI YOKSA MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALINACAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ AYRI BİR BELGEYİ VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR

 

1.KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

1- NÜFUS CÜZDANI VE FOTOKOPİSİ (2 ADET) (A4 EBADINDA HAZIRLANARAK ÜZERİNE ADAYIN CEP TELEFON NUMARASI YAZILI OLACAK)

 

2- İKAMETGÂH BELGESİ. (1 ADET) (E-DEVLET) (TAHKİKAT İŞ VE İŞLEMLERİNDE KULLANILACAĞINDAN GÜNCEL HALİ İLE DÜZENLENECEK)

 

3- VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ. (1 ADET) (AÇIKLAMALI VE TÜM AİLE BİREYLERİNİN İSİMLERİ DE BULUNACAK. AÇIKLAMA KISMI: ADRES BİLGİLERİ, İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAŞ TAHSİSİ VS. OLACAK ŞEKİLDE. ) (E-DEVLET ÇIKTISI ALIRKEN SEÇİM AŞAMASINDA NÜFUS AİLE VE KURUMA İBRAZ SEÇİLEREK MERSİN ŞEHİT ALTUĞ VERDİ POMEM YAZILARAK ÇIKTI ALINACAKTIR.)

 

4- EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANLARININ ASLI İLE EVLİLİK CÜZDANININ İLK 4 SAYFASININ FOTOKOPİSİNİ (2 NÜSHA OLARAK) GETİRECEKLERDİR.

 

5- KAN GRUBU KARTI (EHLİYET VEYA NÜFUS CÜZDANINDA YAZIYORSA FOTOKOPİLERİ YETERLİ OLACAKTIR) (1 ADET)

 

6- FOTOĞRAF – 8 ADET VESİKALIK 8 BİYOMETRİK TOPLAM 16 ADET (SON 6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ OLACAK SAKAL VE BIYIK OLMAYACAK FOTOĞRAFLARIN ARKASINA TÜKENMEZ KALEM İLE T.C.KİMLİK NO İLE AD SOYADI YAZILMIŞ OLACAK VE ZARFA KOYULARAK ZARFIN ÜZERİNE T.C.KİMLİK NO VE AD SOYADI YAZILACAK)

 

7- SÜRÜCÜ BELGESİ FOTOKOPİSİ (OLANLAR İÇİN) (A4 EBADINDA) 1 ADET

 

8- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARININ ASLINI VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.

 

9- ADLİ SİCİL BELGESİ (1 ADET) (E-DEVLET)

 

10- DAHA ÖNCEDEN SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞMIŞ OLAN ADAYLAR SİGORTA TESCİL NUMARALARINI BELİRTEN BİR BELGE İBRAZ EDECEKLERDİR.

 

11-HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE ÜYE OLMADIĞINA DAİR EK-1'DE BULUNAN FORM İNDİRİLEREK 18.07.2022 TARİHİ YAZILARAK İMZALI BİR ŞEKİLDE GETİRİLECEKTİR.( EK-1 SAYFANIN ALTINDADIR )

 

12- EK-2 DE BULUNAN 28. DÖNEM ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU İNDİRİLEREK ARKALI ÖNLÜ TEK YAPRAK OLACAK ŞEKİLDE ÇIKARTILIP, BİLGİLER EL YAZISI İLE MAVİ TÜKENMEZ KALEM KULLANILARAK EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULACAK VE TARİH KISMINA 18.07.2022 YAZILARAK İMZALANMIŞ BİR ŞEKİLDE ÖN KAYIT GÜNÜ GETİRİLECEKTİR.(EK-2 SAYFANIN ALTINDADIR)

 

13- SON ALTI AY İÇERİSİNDE KULLANILAN İLAÇLARIN ECZANEDEN ÇIKTISI ALINACAKTIR. (SAĞLIK KURULU RAPORU ALDIRIRKEN İSTENECEK)

 

14- DAHA ÖNCE AMELİYAT GEÇİRENLER İLE DÜZENLİ OLARAK TEDAVİ GEREKTİREN BİR HASTALIK NEDENİYLE SÜREKLİ İLAÇ KULLANANLAR (ÖZELLİKLE PSİKİYATRİ, KALP, EPİLEPSİ, TROİD, DİYABET V.S.) GEÇİRDİKLERİ AMELİYAT VE KULLANDIKLARI İLAÇLARA İLİŞKİN İLGİLİ HASTANE VE DOKTORDAN RAPOR YADA EPİKRİZ RAPORU TEMİN EDEREK GETİRECEKLERDİR.

 

15- TESLİM EDİLECEK OLAN EVRAKLARDA ZIMBA VE DELGEÇ KULLANILMAYACAKTIR.

 

 

 

ÖNEMLİ

 

 

ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA BULUNDURACAĞI MALZEMELER:

 

· KİŞİSEL EŞYALAR(BAKIM VE TEMİZLİK):

POMEM’E GELİRKEN ADAYLAR SAÇ, SAKAL, BIYIK TIRAŞLARINI OLMUŞ ŞEKİLDE GELECEKLERDİR.

ADAY ÖĞRENCİLER YANLARINDA TEMİZLİK-TIRAŞ MALZEMELERİ, EL SABUNU, ŞAMPUAN, TERLİK, YETERİ KADAR İÇ ÇAMAŞIRI VE YATILI OKUL İÇİN GEREKEN DİĞER EŞYALARINI GETİRECEKLERDİR.

 

· SİVİL KIYAFET:

ADAYLAR EĞİTİMLER SIRASINDA KULLANILMAK ÜZERE, SIFIR YAKA DESENSİZ DÜZ LACİVERT VEYA SİYAH RENKTE EN AZ 2 ADET T-SHİRT GETİRECEKLERDİR.

ÖĞRENCİLERİN, MEVSİM ŞARTLARINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK RESMİ İSTİHKAKLARI KENDİLERİNE DAĞITILINCAYA KADAR GİYEBİLECEKLERİ MEVSİMLİK KIYAFETLERİNİ ( LACİVERT VEYA SİYAH KUMAŞ PANTOLON VE KRAVAT AYRICA MAVİ GÖMLEK) VE TABANI DÜZ SİYAH VEYA LACİVERT AYAKKABISINI YANLARINDA GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

· SPOR MALZEMESİ:

ADAYLAR BİR TAKIM EŞOFMAN (KOYU RENK SİYAH VEYA LACİVERT) VE SPOR AYAKKABISI GETİRECEKLERDİR.

 

· YATAKHANE KIYAFETİ:

ADAYLAR PİJAMA, TERLİK, HAVLU, BANYO HAVLUSU VEYA BORNOZ, İÇERİ TERLİĞİ GETİRECEKLERDİR.

 ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA GETİRMEMESİ GEREKEN VE KESİNLİKLE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER:

 

· ADAYLAR, SES, GÖRÜNTÜ VE DEPOLAMA ÖZELLİĞİ OLAN CEP TELEFONU, AKILLI TELEFON, BİLGİSAYAR, TABLET V.S, FOTOĞRAF MAKİNESİ, KAMERA VB. GİBİ ELEKTRONİK CİHAZLARI (ELEKTRİKLİ TIRAŞ MAKİNESİ HARİÇ) OKULA GETİRMELERİ YASAKTIR.

· ADAY ÖĞRENCİLERİN, HER TÜRLÜ OYUN ALETİ, ARACI VE MALZEMESİNİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GETİRMESİ YASAKTIR.

· ADAY VE YAKINLARI TARAFINDAN GETİRİLEN YA DA GÖNDERİLEN HER TÜRLÜ YİYECEK VE İÇECEK MADDELERİNİN GETİRİLMESİ YASAKTIR.

· DOKTOR RAPORU VE REÇETESİ BULUNMAYAN İLAÇLAR VE HER TÜRLÜ TIBBİ MALZEME VE BİTKİSEL İLAÇLARIN GETİRİLMESİ YASAKTIR.

· USTURA, AÇIK JİLET HER TÜRLÜ KESİCİ VE DELİCİ ALETLERİN GETİRİLMESİ YASAKTIR.

· ADAYLARIN ALYANS HARİÇ HER TÜRLÜ TAKI VE AKSESUARLARI GETİRMELERİ VE TAKMALARI YASAKTIR.

· HER TÜRLÜ SİYASİ VE İDEOLOJİK YAYIN VE MALZEMELERİNİ YANLARINDA GETİRMELERİ YASAKTIR.

 

DUYURU 1: BİLGİ VE BELGELER İÇİN BİLGİ ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİ ADAYLARIMIZ GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İLE (0 553 601 57 08) NUMARALI TELEFONDAN 08.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.

DUYURU 2: 18.07.2022 PAZARTESİ GÜNÜ OTOGAR İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA YAPILACAK OLAN SERVİSİ KULLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİ ADAYLARIMIZ GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İLE (0 553 537 02 48) NUMARALI TELEFONDAN İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.

DİKKAT: İSTENECEK YENİ BELGELER OLABİLECEĞİNDEN, LİSTE GÜNCELLENEBİLİR. BU YÜZDEN İNTERNET SİTEMİZİN SIK SIK ZİYARET EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.​

 

Haber Paylaş