DUYURULAR

27. DÖNEM POMEM ADAYLARININ DİKKATİNE
  05 Kasım 2021

27. DÖNEM MERSİN ŞEHİT ALTUĞ VERDİ POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKATİNE!!!

GEÇİCİ KAYITLAR 14 KASIM 2021 TARİHİNDE AYNI GÜN MESAİ BAŞLANGICI SAAT: 08:00’DEN SAAT:17.00’A KADAR YAPILACAKTIR.  Ancak Covid-19 salgını nedeniyle alınacak tedbirlerden dolayı kayıt esnasında yoğunluk yaşanmaması için 14 Kasım Pazar günü özellikle öğleden önce gelinmesi adayların yararına olacaktır.

Müdürlüğümüze giriş yaptıktan sonra kayıtları alınan öğrenci adaylarımızın nizamiyeden çıkışları mümkün olmayacaktır.

 

TÜM ADAY ÖĞRENCİLERİMİZİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GELMEDEN ÖNCEKİ SON 48 SAAT İÇERİSİNDE YAPILAN PCR (COVİD-19) TEST SONUÇ BELGELERİNİN ÇIKTILARINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

 TÜM ADAY ÖĞRENCİLERİMİZİN HES KODU ÇIKTISINI VE AŞI OLMUŞ ADAY ÖĞRENCİLERİN İSE AŞI KARTI ÇIKTISINI GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

 

ADAYLAR AŞAĞIDAKİ BELGELERİN ASILLARINI YANLARINDA BULUNDURACAKLARDIR

  • 20.324,69 TL tutarlı noter onaylı taahhüt senedi  (Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınav sonuçlarının açıklandığı sistemde yer alan taahhüt senedi ve kefalet sözleşmesi doldurma talimatına göre noter huzurunda doldurulacaktır.)
  •  Lisans veya Ön Lisans Diplomasının Aslı ve 2 Adet Fotokopisi, (Diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi )
  • Lisans veya yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine öğrenim gördükleri üniversite/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte lisans/yüksek lisans eğitimine devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.
  • Askerliğini Tecil Ettirenler İçin Tecil Belgesi ve 2 Adet fotokopisi(e-Devlet)
  • Askerliğini Yapmış Adaylar İçin Terhis Belgesi ve 2 Adet fotokopisi(e-Devlet)
  • Askerlik Muayenesi Hiç Yapılmamış Adayların Askerlik Şubelerinden Alacakları Askerlik Durum Belgesi ve 2 Adet Fotokopisi (e-Devlet)
  • Lise veya Ortaokulda Hazırlık Okundu İse Diploma Aslı Ve 2 Adet Fotokopisini Getireceklerdir.

GEÇİCİ KAYIT ESNASINDA İSTENİLEN BELGELERİN ASILLARINI GETİREMEYEN ADAYLAR NOTER TASDİKLİ ÖRNEKLERİNİ VEREBİLİRLER. ANCAK İNTİBAK EĞİTİMİ BİTİMİNDE EĞİTİM ÖĞRETİMİN BAŞLAMA TARİHİNDE BU BELGELERİN ASILLARINI İBRAZ ETMEK ZORUNDADIRLAR.

1.KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- ORTAOKUL VEYA LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, LİSEYİ 4 YIL OKUYANLAR (teknik lise, öğretmen lisesi) DİPLOMASINDA 4 YIL, 1+3 YIL, 3+1 YIL, HAZIRLIK+ 3 YIL İBARESİ OLANLAR VARSA DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALINACAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ AYRI BİR BELGE GETİRECEKLERDİR.

 

2- NÜFUS CÜZDANI VE FOTOKOPİSİ (4 ADET)

 

3- İKAMETGÂH BELGESİ. (2 ADET) (e-Devlet)

 

4- VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ. (2 ADET) (e-Devlet üzerinden Nüfus Aile sekmesi seçilerek alınabilir.)

 

5- EVLİ OLANLAR EVLİLİK CÜZDANLARININ ASLI İLE EVLİLİK CÜZDANININ İLK 4 SAYFASININ FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

 

6- KAN GRUBU KARTI (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli olacaktır) (1 ADET)

 

7- FOTOĞRAF. (8 ADET VESİKALIK 8 ADET BİYOMETRİK TOPLAM 16 ADET SON 6 AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ OLACAK, SAKAL VE BIYIK OLMAYACAK, FOTOĞRAFLARIN ARKASINA TÜKENMEZ KALEM İLE T.C. KİMLİK NO İLE AD SOYAD YAZILMIŞ OLACAK VE FOTOĞRAFLAR ZARFIN İÇERİSİNE KONULACAK AYRICA ZARFIN ÜZERİNE DE T.C. NO VE AD SOYAD YAZILACAK.)

 

8- SÜRÜCÜ BELGESİ FOTOKOPİSİ (olanlar için)

 

9- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARININ ASLINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.

10- ADLİ SİCİL BELGESİ (2 ADET) (e-Devlet)

11- DAHA ÖNCEDEN SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞMIŞ OLAN ADAYLAR SİGORTA TESCİL NUMARALARINI İBRAZ EDECEKLERDİR.

12- HERHANGİ BİR SİYASİ PARTİYE ÜYE OLMADIĞINA DAİR EK-1 DE BULUNAN FORM İNDİRİLEREK 14.11.2021 TARİHİ YAZILARAK İMZALI BİR ŞEKİLDE GETİRİLECEKTİR.( EK-1 )

13- EK-2 DE BULUNAN 27. DÖNEM ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU İNDİRİLEREK ARKALI ÖNLÜ TEK YAPRAK OLACAK ŞEKİLDE ÇIKARTILIP, BİLGİLER EL YAZISI İLE MAVİ TÜKENMEZ KALEM KULLANILARAK EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULACAK VE TARİH KISMINA 14.11.2021 YAZILARAK İMZALANMIŞ BİR ŞEKİLDE ÖN KAYIT GÜNÜ GETİRİLECEKTİR.( EK-2 )

14- SON ALTI AY İÇERİSİNDE KULLANILAN İLAÇLARIN ECZANEDEN ÇIKTISI ALINACAKTIR. (SAĞLIK KURULU RAPORU ALDIRIRKEN İSTENECEK)

 

 

ÖNEMLİ

ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA BULUNDURACAĞI MALZEMELER:

· Kişisel Eşyalar(Bakım ve Temizlik):

POMEM’e gelirken adaylar saç, sakal, bıyık tıraşlarını olmuş şekilde geleceklerdir.

Aday öğrenciler yanlarında temizlik-tıraş malzemeleri, el sabunu, şampuan, terlik, yeteri kadar iç çamaşırı ve yatılı okul için gereken diğer eşyalarını getireceklerdir.

 

· Sivil Kıyafet:

Adaylar eğitimler sırasında kullanılmak üzere, sıfır yaka desensiz düz lacivert veya siyah renkte en az 2 adet t-shirt getireceklerdir.

Öğrencilerin, mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak resmi istihkakları kendilerine dağıtılıncaya kadar giyebilecekleri mevsimlik kıyafetlerini (bir adet koyu renk öncelikle lacivert veya siyah mont, lacivert veya siyah kumaş pantolon ve kravat ayrıca mavi gömlek ve uygun koyu renk ayakkabı) yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

· Spor Malzemesi:

Adaylar bir takım eşofman (koyu renk siyah veya lacivert) ve spor ayakkabısı (koyu renk siyah veya lacivert) getireceklerdir.

 

· Yatakhane Kıyafeti:

Adaylar pijama, terlik, havlu, banyo havlusu veya bornoz, içeri terliği getireceklerdir.

 

 ADAYLARIN GELİRKEN YANLARINDA GETİRMEMESİ GEREKEN MALZEMELER:

· Adaylar, ses, görüntü ve depolama özelliği olan cep telefonu (Akıllı telefon), bilgisayar, tablet v.s, fotoğraf makinesi, kamera vb. gibi elektronik cihazları (elektrikli tıraş makinesi hariç) okula getirmeleri yasaktır.

· Aday öğrencilerin, her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesini Müdürlüğümüze getirmesi yasaktır.

· Aday ve yakınları tarafından getirilen ya da gönderilen her türlü yiyecek ve içecek maddelerinin getirilmesi yasaktır.

· Doktor raporu ve reçetesi bulunmayan ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme ve bitkisel ilaçların getirilmesi yasaktır.

· Ustura, açık jilet her türlü kesici ve delici aletlerin getirilmesi yasaktır.

· Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

· Her türlü siyasi ve ideolojik yayın ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

 

DUYURU: 14 KASIM 2021 PAZAR GÜNÜ OTOGAR İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA YAPILACAK OLAN SERVİSİ KULLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİ ADAYLARIMIZ GÖREVLENDİRİLEN PERSONEL İLE (0 505 318 33 75) NUMARALI TELEFONDAN İRTİBATA GEÇMESİ GEREKMEKTEDİR..

 

COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE POZİTİF VE/VEYA KARANTİNADA BULUNANLAR

YA DA HERHANGİ BİR SAĞLIK GEREKÇESİYLE DR. RAPORLU OLANLAR

 

COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE 14 KASIM 2021 TARİHİNDE KARANTİNADA OLAN ADAYLARIN RESMİ KURUM TARAFINDAN KARANTİNA BAŞLANGIÇ VE SONA ERECEĞİ TARİHİ GÖSTERİR BELGESİNİ VEYA HERHANGİ BİR SAĞLIK GEREKÇESİYLE DR. RAPORLU OLAN ADAYLARIN DA DR. RAPORU VE DİLEKÇE İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT 0 324 473 20 06 NUMARALI FAKSA BİLDİRİLMESİ (FAKS GÖNDERİLDİKTEN SONRA OKULUMUZA AİT 0 324 473 20 05 TELEFON NUMARASI ARANARAK TARAFIMIZA ULAŞIP ULAŞMADIĞININ TEYİT EDİLMESİ) GEREKMEKTEDİR. ADAY ÖĞRENCİLERİN KARANTİNA VEYA DR. RAPORU SÜRESİ BİTİMİNDE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GELMELERİ GEREKMEKTEDİR. MÜDÜRLÜĞÜMÜZE KAYIT İÇİN GELİRKEN DİLEKÇE VE DR. RAPORU/KARANTİNA BAŞLANGIÇ-BİTİŞ BELGELERİNİN ASILLARI GETİRİLECEKTİR.

 

 

POMEM Müdürlüğümüz tarafından Covid-19 hastalığı nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında Müdürlüğümüze kayıt yaptıracak öğrencilerimizin aileleri Okul içerisine alınmayacak, Okul girişinde kalabalık bir şekilde bekleme yapılmayacak mesafe ve maske kurallarına riayet edilecek ve okul içerisinde kesinlikle maske takılacaktır.

 

DİKKAT: İstenecek yeni belgeler olabileceğinden, liste güncellenebilir. Bu yüzden internet sitemizin sık sık ziyaret edilmesi gerekmektedir.​

 

Haber Paylaş